Урок математики в 4 класі
Оспа Г. В.
вчитель І кваліфікаційної категорії
Тема: Письмове множення багатоцифрових чисел на розрядні числа.
Повторення правил дорожнього руху.
Мета: вчити учнів письмово множити багатоцифрові числа на розрядні числа, вчити застосовувати алгоритм множення багатоцифрових чисел на розрядні числа, вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на рух; розвивати математичне мислення; уміння виділяти головну думку, встановлювати зв’язки між відомими і новими знаннями; повторити правила дорожнього руху; сприяти вихованню позитивного ставлення до навчання через створення комфортної психологічної атмосфери та ситуацію успіху.
Тип уроку: Урок формування навичок і вмінь
Хід уроку
І. Організаційний момент
Любі діти , у наш клас завітали гості щирі
Привітаймо в добрий час
Гостей усмішкою й миром. (повернулися до гостей, посміхнулися)
А тепер за парту
Всі сідайте рівно.
1 до нашої роботи візьмемось сумлінно.
Девіз нашого уроку: (читаю з дошки разом з дітьми)
Міркуємо — швидко!
Відповідаємо — точно!
Лічимо — правильно!
Пишемо — гарно!
- Тож відкриваємо зошити, записуємо дату. Запис дати здійснюємо каліграфічно. Пам’ятайте, діти, що велика буква пишеться на півтори клітинки, маленька – на 2/3, кожна цифра пишеться на повну клітинку.
-
ІІ. Актуалізація опорних знань
А щоб краще працювати
Треба розум розім’яти.
Тож рахуємо усно
(показую приклади, які надруковані на картках)
80*200
150*200
500*2000
3200*200
2000*300
2300*200
400*50
600*20
562*200
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності
1. Проблемна ситуація
-Чи вдалося вам усно обчислити останній вираз?(Ні) Чому?(Це письмове множення)
- Тож чого ми сьогодні будемо навчатися на уроці? (множити багатоцифрове число на кругле)
ІV. Повідомлення теми й мети уроку
- Так, сьогодні на уроці ми навчимося письмово множити багатоцифрові числа на розрядні числа, складемо алгоритм множення багатоцифрового числа на кругле, будемо застосовувати набуті вміння під час розв’язання прикладів і задач
V. Формування нових знань і способів дій
- Пояснення вчителя
- Діти, хто здогадався, як правильно записати цей приклад (562*200) у стовпчик? (Відповіді учнів)
- Щоб письмово помножити багатоцифрове число на розрядне число, треба (показ схеми - зразка на дошці, одночасно показую етапи алгоритму на картках)
1. Записати другий множник під даним числом так,щоб цифра, відмінна від нуля, була підписана під останньою цифрою першого множника
- Виконати множення поступово, починаючи з одиниць
- Після множення добавити нули до добутку
-Ви уважно слухали пояснення, ваші очі напруженно працювали, тому настав час зробити відпочинок для очей
2. Фізкультхвилинка для очей
- Швидко покліпати очима, закрити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. (Повторити 4-5 разів)
- Міцно зажмурити очі (рахуючи до 3), відкрити очі та подивитися вдалечінь, рахуючи до 5. (Повторити 4-5 разів)
- У середньому темпі проробити 3-4 кругових рухів очима в правий бік, стільки ж само у лівий бік. Розслабивши очні м’язи, подивитися вдалечінь — на рахунок 1-6. (Повторити 1-2 рази)
VІ. Первинне застосування,закріплення знань і способів дій
- Пробні вправи
Розв’язання прикладів №713 з поясненням на дошці (сильні учні) 1-2 ст
Номер 713 в підручнику знайдіть,
Приклади ці розв'яжіть.
Прийшов час вже показати,
Чи вмієте ви алгоритм застосувати
2. Самостийна робота в парах
Самостійно попрацюйте,
Помилок не буде — факт!
Ви уважно поміркуйте,
Щоб вийшов добрий результат. (даю картки кожній групі окремо)
- Діти, ви працювали самостійно, тому давайте перевіримо, чи правильно ви обчислили. Знайдіть ваші відповіді на дошці (на дошці картки с правильними відповідями). Якщо ви розв’язали правильно, на зворотній стороні ви прочитаєте слова. (знаходять відповіді, перевертають)
- Які слова в вас утворилися? Які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте РУХ, ДОРОГА, БЕЗПЕКА?
-Хто добре математику вивчає, той про свою безпеку подбає. Допоможе вам згадати правила безпечної поведінки Тамара Іванівна, яка викладатиме в 5 класі предмет «Основи здоров’я»
VІІ. Основи здоров’я
VІІІ. Підсумки уроку
-Ось і підходить до кінця наш урок. Підведемо підсумки уроку: про що дізналися? Чого навчилися? Що зрозуміли?
VІІ. Оцінювання
|